Age Divisions

Varsity Boys

St Isidore Basketball Team

Registration Closed

JV Boys

St Isidore Basketball Team

Registration Closed

4th Grade Boys

St Isidore Basketball Team

Registration Closed

HS Boys

St Isidore Basketball Team

Registration Closed 

Varsity Girls

St Isidore Basketball Team

Registration Closed

JV Girls

St Isidore Basketball Team

Registration Closed

4th Grade Girls

St Isidore Basketball Team

Registration Closed

*Participants must be registered families of St Isidore Parish attending P.R.E.P. and/or attending St. Isidore School, and have received their sacraments. Registrations are closed for all except HS Boys 9-10th, and Varsity Girls Grade Team.

Practices by Team

Girls Varsity South - Mestayer

DATE Start TIME End TIME SITE TEAM 1
Saturday, Nov 11 10:00AM 12:00 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - South
Monday, Nov 13 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Girls 7-8th Grade - South
Wednesday, Nov 15 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Girls 7-8th Grade - South
Sunday, Nov 19 1:00PM 2:30 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - South
Monday, Nov 20 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - South
Monday, Nov 27 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - South
Wednesday, Nov 29 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - South
Monday, Dec 4 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Girls 7-8th Grade - South
Tuesday, Dec 5 7:45 PM 9:00 PM PFAFF Girls 7-8th Grade - South
Monday, Dec 11 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Girls 7-8th Grade - South
Wednesday, Dec 13 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - South

Girls Varsity North - Pfander / Gowin / Sylvestre

DATE Start TIME End TIME SITE TEAM 1
Monday, Nov 13 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - North
Wednesday, Nov 15 7:45 PM 9:00 PM QE Girls 7-8th Grade - North
Monday, Nov 20 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Girls 7-8th Grade - North
Monday, Nov 27 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - North
Wednesday, Nov 29 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - North
Monday, Dec 4 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Girls 7-8th Grade - North
Monday, Dec 11 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Girls 7-8th Grade - North
Thursday, Dec 14 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Girls 7-8th Grade - North

Boys Varsity North - Hallowell

Thursday, Nov 9 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Boys Varsity - Hallowell
Monday, Nov 13 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Boys Varsity - Hallowell
Wednesday, Nov 15 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Boys Varsity - Hallowell
Monday, Nov 20 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Hallowell
Tuesday, Nov 21 6:30 PM 7:30 PM PFAFF Boys Varsity - Hallowell
Sunday, Nov 26 4:00 PM 5:30 PM ISIDORE Boys Varsity - Hallowell
Tuesday, Nov 28 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Boys Varsity - Hallowell
Friday, Dec 1 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Boys Varsity - Hallowell
Tuesday, Dec 5 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Boys Varsity - Hallowell
Thursday, Dec 7 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Hallowell
Tuesday, Dec 12 6:30 PM 7:45 PM PFAFF Boys Varsity - Hallowell
Thursday, Dec 14 6:30 PM 7:45 PM PFAFF Boys Varsity - Hallowell
Wednesday, Dec 20 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Boys Varsity - Hallowell

Boys Varsity North - Morris

DATE Start TIME End TIME SITE TEAM 1
Monday, Nov 6 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Boys Varsity - Morris
Thursday, Nov 9 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Morris
Tuesday, Nov 14 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Morris
Thursday, Nov 16 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Morris
Tuesday, Nov 21 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Boys Varsity - Morris
Tuesday, Nov 28 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Morris
Thursday, Nov 30 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Boys Varsity - Morris
Tuesday, Dec 5 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Morris
Thursday, Dec 7 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE Boys Varsity - Morris
Tuesday, Dec 12 7:45 PM 9:00 PM STRAYER Boys Varsity - Morris

Girls JV North - Rindgen

Tuesday, Nov 14 7:45 PM 9:00 PM TRUM JV Girls - Rindgen
Friday, Nov 17 7:30 PM 9:00 PM TRUM JV Girls - Rindgen
Sunday, Nov 19 4:00PM 5:30 PM ISIDORE JV Girls - Rindgen
Tuesday, Nov 21 7:30 PM 9:00 PM PFAFF JV Girls - Rindgen
Saturday, Nov 25 10:00AM 11:30 AM ISIDORE JV Girls - Rindgen
Tuesday, Nov 28 7:30 PM 9:00 PM PFAFF JV Girls - Rindgen
Friday, Dec 1 7:45 PM 9:00 PM STRAYER JV Girls - Rindgen

Boys JV South - Drelling

DATE Start TIME End TIME SITE TEAM 1
Friday, Nov 3 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Tuesday, Nov 7 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Thursday, Nov 9 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Saturday, Nov 11 2:00 PM 4:00 PM ISIDORE JV South Boys
Monday, Nov 13 6:30 PM 7:45 PM STRAYER JV South Boys
Thursday, Nov 16 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Monday, Nov 20 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE JV South Boys
Tuesday, Nov 21 7:45 PM 9:00 PM STRAYER JV South Boys
Tuesday, Nov 28 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Friday, Dec 1 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Tuesday, Dec 5 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Thursday, Dec 7 7:45 PM 9:00 PM PFAFF JV South Boys
Friday, Dec 8 6:30 PM 7:45 PM STRAYER JV South Boys
Friday, Dec 15 7:45 PM 9:00 PM STRAYER JV South Boys
Tuesday, Dec 19 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys
Friday, Dec 22 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE JV South Boys

Boys JV North - Roche

Tuesday, Nov 14 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Roche - JV North
Thursday, Nov 16 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Roche - JV North
Friday, Nov 17 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Roche - JV North
Tuesday, Nov 21 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Roche - JV North
Tuesday, Nov 28 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Roche - JV North
Thursday, Nov 30 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Roche - JV North
Tuesday, Dec 5 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Roche - JV North
Thursday, Dec 7 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE Roche - JV North
Tuesday, Dec 12 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Roche - JV North
Thursday, Dec 14 6:30 PM 7:45 PM STRAYER Roche - JV North
Boys JV North - Voytko
Tuesday, Nov 14 6:30 PM 7:45 PM TRUM JV Boys - Voytko
Monday, Nov 20 6:30 PM 7:45 PM TRUM JV Boys - Voytko
Tuesday, Nov 28 6:30 PM 7:30 PM PFAFF JV Boys - Voytko
Tuesday, Dec 5 6:30 PM 7:45 PM PFAFF JV Boys - Voytko
Tuesday, Dec 12 7:45 PM 9:00 PM PFAFF JV Boys - Voytko
Thursday, Dec 14 6:30 PM 7:45 PM TRUM JV Boys - Voytko

4th Grade Girls - Drelling

DATE Start TIME End TIME SITE TEAM 1
Friday, Nov 3 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE 4th Grade Girls
Tuesday, Nov 7 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE 4th Grade Girls
Thursday, Nov 9 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE 4th Grade Girls
Saturday, Nov 11 12:00 PM 2:00 PM ISIDORE 4th Grade Girls
Thursday, Nov 16 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE 4th Grade Girls
Tuesday, Nov 21 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE 4th Grade Girls
Friday, Dec 1 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE 4th Grade Girls
Thursday, Dec 7 6:30 PM 7:45 PM PFAFF 4th Grade Girls
Friday, Dec 15 6:30 PM 7:45 PM STRAYER 4th Grade Girls
Friday, Dec 22 6:30 PM 7:45 PM ISIDORE 4th Grade Girls

4th Grade Boys - Brogan

Tuesday, Nov 28 6:30 PM 7:45 PM TRUM 4th Grade Boys
Friday, Dec 1 6:30 PM 7:45 PM TRUM 4th Grade Boys
Monday, Dec 4 6:30 PM 7:45 PM TRUM 4th Grade Boys
Friday, Dec 8 6:30 PM 7:45 PM TRUM 4th Grade Boys
Tuesday, Dec 12 6:30 PM 7:45 PM TRUM 4th Grade Boys
Friday, Dec 15 6:30 PM 7:45 PM TRUM 4th Grade Boys

HS Boys 9-10 - Hallowell

Sunday, Nov 12 2:30PM 4:00 PM ISIDORE HS Boys Hallowell
Wednesday, Nov 15 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE HS Boys Hallowell
Sunday, Nov 19 5:30PM 7:00 PM ISIDORE HS Boys Hallowell
Wednesday, Dec 6 7:45 PM 9:00 PM QE HS Boys Hallowell
Wednesday, Dec 13 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE HS Boys Hallowell
Wednesday, Dec 20 7:45 PM 9:00 PM ISIDORE HS Boys Hallowell